Egzaminy w The Dream, czyli przygotowanie do FCE, CAE oraz CPE

Najbardziej rozbudowanym systemem egzaminacyjnym jest ten proponowany przez University of Cambridge. Są to egzaminy, które honorowane są na całym świecie, ponieważ za egzaminy odpowiada Cambridge English Language Assessment (Wielka Brytania). W The Dream możemy przygotować Cię do egzaminu: FCE, CAE i CPE. Jeżeli ukończyłeś kurs w The Dream lub innej szkole językowej na poziomie B2, możesz przygotować się i podejść do egzaminu FCE First Certificate in English. Jeżeli jesteś już na poziomie C1 – przygotujemy Cię do egzaminu CAE Certificate in Advanced English. Na tych, którzy ukończyli kurs na poziomie C2, czeka CPE, czyli Certificate of Proficiency in English.

FCE, czyli First Certificate in English

Jest to pierwszy liczący się certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego. Zdaje się go na poziomie B2,  Egzamin składa się z czytania ze zrozumieniem, pisania, słuchania i mówienia, czyli testuje wszystkie cztery umiejętności językowe. W części pisemnej jest też test gramatyczny i słownictwo. 

Czy warto zdać ten egzamin? Zdecydowanie tak. Dokument, świadczący o Twojej znajomości języka na poziomie B2, jest ważny dożywotnio. I możesz to osiągnięcie wpisać do swojego CV.

Egzamin jest honorowany na studiach jako zaliczenie zajęć językowych.

CAE, czyli Certificate in Advanced English

Jest to egzamin na poziomie C1, a jego zdobycie pozwala uczyć języka angielskiego. Jeżeli więc chcielibyście kiedyś dołączyć do naszej kadry nauczycielskiej… :) Certyfikat ten otwiera również drzwi do studiowania za granicą, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też np. w Australii!. 

Test składa się z części pisemnej i ustnej. Podczas części pisemnej sprawdzane jest czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem, pisanie oraz Use of English. 

Egzamin wpisany do CV jest wysoko ceniony przez pracodawców, gdyż stanowi potwierdzenie biegłości językowej na wysokim poziomie.

CPE, czyli Certificate of Proficiency in English

To już jest naprawdę egzamin z najwyższej półki. Bada on znajomość języka na poziomie C2, czyli zbliżonym do poziomu na jakim posługuje się wykształcona w tym języku osoba, dla której jest on językiem ojczystym. Przygotowanie do egzaminu wymaga dużo pracy nad językiem oraz doświadczenia.

Z tym certyfikatem nie tylko możesz uczyć języka w szkole, ale możesz też prowadzić negocjacje biznesowe, wykładać na uczelniach lub zostać menedżerem w międzynarodowej firmie.

Egzamin składa się z czytania ze zrozumieniem wraz z Use of English, pisania, słuchania ze zrozumieniem oraz mówienia.

Zapisy, czas trwania kursu i cennik