Jak nauczyć się języka angielskiego

Jak nauczyć się języka angielskiego

Jak efektywnie uczyć się angielskiego online?

Język angielski w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotny i przydatny w życiu zawodowym oraz prywatnym. Wiele osób wybiera kursy angielskiego online zamiast tych stacjonarnych, a nauka online jest wielkim ułatwieniem dla cyfrowych nomadów. Istnieje wiele form nauki online, dostępne są kursy, aplikacje, quizy czy szkolenia certyfikacyjne. Nauka języka angielskiego w formie online jest możliwa z każdego miejsca na świecie i o każdej porze, co jest niezwykłym plusem. Nauka języka angielskiego online wymaga jednak dużo samodyscypliny, odpowiedniej organizacji swojego czasu oraz motywacji, aby była efektywna.

Jak nauczyć się języka angielskiego? Oglądaj filmy!

Aby skutecznie uczyć się angielskiego online, warto jest oglądać filmy z oryginalnym polskim dźwiękiem i angielskimi napisami. Łączy się to również z rozrywką – oglądając swoje ulubione filmy można poprzez słuch uczyć się nowego, przydatnego słownictwa oraz zwrotów. Stopniowo zauważysz, że coraz lepiej rozumiesz dialogi, a co za tym idzie – jesteś na najlepszej drodze do płynnego posługiwania się językiem. Oglądanie dużej liczby filmów w języku angielskim pozwoli popracować nad językiem w komunikacji. A jest to niezbędne przy podróżowaniu czy rozmowach o pracę. 

Aplikacje do nauki angielskiego

Istnieje wiele przydatnych aplikacji do nauki języka angielskiego. Przykładem popularnej aplikacji jest chociażby Duolingo. Jest to darmowa aplikacja z opcją wykupienia wersji Premium. Ma bardzo przyjemną szatę graficzną, jest stworzona na wzór gry, a w ten sposób można połączyć naukę z zabawą. Innymi przydatnymi narzędziami mogą być również FunEasyLearn czy ELSA Speak, która daje dużą możliwość rozwijania języka angielskiego przede wszystkim w mowie. Natomiast Babbel jest to darmowa aplikacja oparta na metodzie „krok po kroku”, gdzie najpierw uczysz się prostych słów i zasad, co później pomaga w zrozumieniu języka obcego. Nauka języka angielskiego w formie online może być bardzo przydatna, aby wzbogacić słownictwo, natomiast nic nie zastąpi konwersacji z nauczycielem indywidualnie lub w grupie!

Jak nauczyć się języka angielskiego? Zorganizuj dobrze swój czas!

Przy nauce angielskiego online niezwykle ważne jest stworzenie harmonogramu nauki, którego będziesz przestrzegać. Ustal konkretne godziny w ciągu dnia na naukę tak, aby utrzymać regularność w swoich działaniach. Oprócz tego unikaj przekładania nauki na później. Dużo lepiej jest poświęcić na naukę nawet 10 minut dziennie w tramwaju czy stojąc w kolejce w sklepie, niż odpuścić całkowicie. Nawet kilkanaście minut dziennie powtarzania słówek, może zrobić ogromną różnicę w perspektywie kilku miesięcy czy lat. Wybierz odpowiednią platformę nauki angielskiego online, która będzie odpowiadała Twoim osobistym potrzebom, przeczytaj opinie innych ludzi i wystartuj. Nie próbuj odwlekać startu nauki. Zorganizowanie czasu pozwoli Ci na osiągnięcie niesamowitych efektów oraz celów, które sobie ustaliłeś.

Odpowiednia motywacja

Aby nauka była efektywna, na początek należy ustalić sobie konkretny cel, jaki chce się osiągnąć. Określ, czy chcesz nauczyć się nowego słownictwa, gramatyki, poprawić umiejętność rozumienia ze słuchu, czytania czy poprawić zdolność płynnej konwersacji. Postawienie sobie konkretnego celu zwiększa bowiem motywację do nauki. Przy nauce angielskiego online motywacja jest niezwykle ważna, ponieważ musisz w głównej mierze wykazać się samodyscypliną oraz organizacją. Warto wyznaczyć sobie cel, ale też rozliczać się z własnej pracy regularnie i sprawdzać, czy robimy postępy. Jeżeli postępów nie będzie, pomyśl nad modyfikacją planu. Jak nauczyć się języka angielskiego? Wyznacz sobie cel!

W Internecie istnieje wiele stron z ofertami kursów online w języku angielskim, również z możliwością otrzymania certyfikatu na koniec. Certyfikaty językowe są niezwykle potrzebne do rozwijania swojej kariery. Dodatkowo taka forma nauki zapewnia zazwyczaj dużo materiałów multimedialnych czy możliwość powrotu do poprzednich modułów, a wiele osób decyduje się na kursy online, ponieważ są one tańsze od tych stacjonarnych. Ponadto dają one niesamowitą swobodę nauki z każdego miejsca i w każdym czasie. Warto jednak najpierw zapisać się na lekcję próbną na zajęcia online i sprawdzić, czy taka forma nauki jest dla Ciebie odpowiednia!