Metody nauki języka angielskiego online

metody nauki języka angielskiego online

Dobra znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach to już tak naprawdę niezbędna umiejętność na rynku pracy. Nie tylko otwiera drzwi do lepszej kariery zawodowej, ale daje również możliwość porozumiewania się z ludźmi na całym świecie. Ponadto, z roku na rok do Polski swoje siedziby przenoszą kolejne korporacje, a my stajemy się coraz bardziej świadomymi obywatelami świata. Marzymy o dalekich podróżach czy dobrze płatnej pracy lub studiach za granicą, a bez znajomości języka angielskiego to wszystko jest niemożliwe. Istnieje wiele skutecznych metod nauki angielskiego, a najpopularniejszą formą nauki tego języka w dzisiejszych czasach jest forma online. Jest przede wszystkim tańsza od nauki stacjonarnej. Może być również bezpłatna. W Internecie znajduje się ogrom materiałów, dzięki którym można skutecznie nauczyć się języka angielskiego. Poznaj z nami najlepsze metody nauki języka angielskiego online i w domu!

Metody nauki języka angielskiego online

W Internecie istnieje wiele stron z ofertami kursów online w języku angielskim, również z możliwością otrzymania certyfikatu na koniec nauki. Certyfikaty są bardzo przydatne i doceniane przez pracodawców. W celu samorozwoju i otrzymania awansu w firmie, warto jest z roku na rok polepszać swój poziom językowy. Wiele osób decyduje się na kursy online, ponieważ są one tańsze od tych stacjonarnych, a dodatkowo dają niesamowitą swobodę nauki z każdego miejsca i o każdym czasie. Dodatkowo taka forma nauki zapewnia zazwyczaj dużo materiałów multimedialnych czy możliwość powrotu do poprzednich modułów.

Aplikacje do nauki angielskiego

Istnieje wiele aplikacji, również darmowych, które służą do nauki angielskiego online. Przykładami popularnych aplikacji są chociażby Duolingo. Jest to darmowa aplikacja z opcją wykupienia wersji Premium. Ma bardzo przyjemną szatę graficzną, jest stworzona na wzór gry, a w ten sposób można połączyć naukę z zabawą. Babbel jest to darmowa aplikacja oparta na metodzie „krok po kroku”, gdzie najpierw uczy się prostych słów i zasad, co później pomaga w zrozumieniu języka obcego (również ze słuchu). Średnio jedna lekcja trwa 15 minut, na co składają się fiszki, materiały multimedialne, dialogi na żywo, podcasty czy gry. Innymi przydatnymi narzędziami mogą być również FunEasyLearn czy ELSA Speak, która daje dużą możliwość rozwijania języka angielskiego przede wszystkim w mowie.

Metody nauki angielskiego online | 

Słuchanie podcastów

Słuchanie podcastów po angielsku pomaga rozszerzyć zasób słownictwa oraz pozwala odpowiednio osłuchać się z oryginalną amerykańską lub brytyjską wymową. Podcasty posiadają przeróżną tematykę, więc każdy może znaleźć coś dla siebie, a przy okazji dokształcić się w niektórych dziedzinach. Można wybrać podcast chociażby w tematyce lifestyle, samorozwoju, mody czy w tematyce kulinarnej, nie ma żadnych ograniczeń. Podcasty po angielsku to wspaniały pomysł na naukę języka w samochodzie, kiedy wyruszamy w długą podróż. Czas mija szybko, a jednocześnie łączymy przyjemne z pożytecznym!

Oglądanie filmów, żeby nauczyć się języka angielskiego

Oglądanie filmów w języku angielskim z angielskimi napisami bardzo pomaga w nauce języka angielskiego. Łączy się to również z rozrywką – oglądając swoje ulubione filmy można poprzez słuch uczyć się nowego, przydatnego słownictwa oraz zwrotów. Słuchanie dużej liczby filmów w języku angielskim pozwoli popracować nad językiem w komunikacji. Jest to niezbędne, aby rozwinąć dobry akcent. Stopniowo zauważysz, że coraz lepiej rozumiesz dialogi, a co za tym idzie – jesteś na najlepszej drodze do płynnego posługiwania się językiem. Uczysz się w ten sposób nowych fraz, gramatyki, a nawet slangu angielskiego. 

Nauka języka angielskiego poprzez słuchanie piosenek

Piosenki zazwyczaj szybko wpadają w ucho poprzez swoją melodię, a co za tym idzie – tekst zazwyczaj jest powtarzalny, a dzięki temu łatwiej jest zapamiętać konkretne zwroty lub pojedyncze słowa. Dzięki temu uczysz się również odpowiedniej wymowy oraz akcentu danych słów. Ponadto, śpiewając piosenki przełamujesz barierę językową oraz ćwiczysz mowę po angielsku, a dodatkowo tańcząc do danych piosenek możesz się świetnie bawić podczas nauki. Podsumowując, istnieją różne metody nauki języka angielskiego online, a każda z nich może być niezwykłą przygodą!